Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak przypisać dla minecraft'a więcej pamięci RAM!


Haalt

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, was bardzo serdecznie w dzisiejszym poradniki pokaże wam jak przeznaczyć więcej ramu dla naszego minecraft'a dla systemów 64 bitowych. UWAGA! SPOSÓB NAJPRWDOPODOBNIE DZIAŁA TYLKO NA ORYGINALNYM MINECRAFT NIE PRÓBOWAŁEM NA PIRATACH!

 

Co potrzebujemy:

-Jave koniecznie 64 bitową jeżeli twój system jest 64 bitowy bez tego nie zadziała.

 

 

(1) Pierwszy krok:

Utwórz na pulpicie nowy ''dokument tekstowy'' o nazwie np: Nowy Minecraft Lanucher

1372082785-U326922.png

(2) Drugi krok:

Otwórz dokumet tekstowy który utworzyłeś następnie wklej do niego:

javaw -Xmx2048m -Xms2048m -jar "Ścieżka dostępu Minecrafta"

w miejsce -Xmx WPISUJEMY ILE RAMU MA BYĆ A W MIEJSCE -Xms TAK SAMO JAK W -Xmx

u mnie wygląda to tak:

1372083030-U326922.png

 

(3) Trzeci krok:

Przechodzimy do zapisania czyli w tym dokumencie tekstowym robimy takie polecenia:

Plik---->Zapisz jako---->Do nazwy pliku dopisujemy .bat

1372083266-U326922.png

(4) Czwarty krok:

Klikamy ''ZAPISZ'' POJAWIA NAM SIĘ NA PULPICIE IKONKA TAKA:

1372083371-U326922.png

Nią odpalamy minecraft'a ''Pamiętajcie po odpaleniu pojawia się na kilka sekund czarne okno i po tym włącza się minecraft więc nie panikować bo to normalne.

PORADNIK JEST WYKONANY W 100% PRZEZEMNIE DLA MPCFORUM WIĘC ZAKAZ KOPIOWANIA NA INNE FORA!!

Opublikowano

Działa , dzięki ;]

"Nie sięgałem korony, bo nie miałem jej mieć,
Nie chciałem jej chcieć, nie miałem jej...
Krzyczą, że jestem skończony, lecę w dół, idę wstecz,
A ja zaczynam chcieć schować głowę w niej..."

Opublikowano

Możesz dodać jeszcze to:

"C:\Windows\System32\javaw.exe" -Xmx2048M -Xms2048M -jar "Minecraft.exe"
javaw -Xincgc -Xmx2048M -Xms2048M -jar "Minecraft.exe"

U mnie każdy z tych sposobów normalnie działa.

 

 

Co do poradnika jest raczej jednymz tych przejrzystych.

67qtMtN.png

Opublikowano

@ref

U mnie nie działa.

 

"Java nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub plik wsadowy.

Mnie nie działa, bo to wyskakuje."

Nie ignoruj tego, co napisałem.

343731479829004887779.png

Opublikowano

Ciekawe, Ale musimy pamiętać żeby nie przypisywać za dużo ram'u, Bo może mieć to negatywny skutek ;) Mimo to dodanie 5GB Ram'u Do Mc, Znacznie powiększa fps'y przy dłużej odległości rendowania ;)

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Działa! w koncu ktoś zrobił taki poradnik . thx


ZAPRASZAM NA UNIKATOWY SERWER xPVP IP: xpvp.yfun.pl
----------------------------------------------------------------
33388.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...